CO DOLOŽIT KE ZVÝHODNĚNÉMU ÚVĚRU K DOTACI "OPRAV DŮM PO BABIČCE"

  • 16. 4. 2024

Od března lze žádat o zvýhodněný úvěr k dotaci Oprav dům po babičce. Maximální roční procentní sazba nákladů (RPSN) u něj má být 3,5 %.

Číst více

Byty zkolaudované k trvalému bydlení nelze využívat na krátkodobé ubytovací služby

  • 16. 4. 2024

Nabízení krátkodobých pronájmů ve stavbách určených pro trvalé bydlení je v rozporu s kolaudačním rozhodnutím. Je veřejným zájmem, aby byla stavba užívána k povolenému účelu. Majitelé by měli takové byty nechat rekolaudovat.

Číst více

Pokles úroků láká nové klienty a objem nových hypoték roste

  • 16. 4. 2024

Hypoteční trh v březnu pokračoval v růstu. Průměrná hypoteční sazba se totiž snížila na 5,19 % a zůstává nejnižší od června 2022. To láká nové zájemce. Banky v březnu poskytly hypotéky za více než 18 miliard korun, což je o 15 % více než předchozí měsíc.

Číst více

Jak se budou vyvíjet úroky hypoték?

  • 8. 4. 2024

ČNB snižuje sazby, poskytovatelům hypoték se ale do zlevňování nechce ? ? Na svém březnovém zasedání ČNB snížila dvoutýdenní repo sazbu na současnou hodnotu 5,75 %. Průměrná nabídková sazba úvěrů na bydlení klesla k počátku dubna na 5,57

Číst více

V Česku je 600 tisíc prázdných bytů.

  • 19. 1. 2024

Zhruba 377 tisíc neobydlených bytů leží v Česku ladem v rodinných domech a dalších 200 tisíc v bytových domech. V rámci připravovaného zákona o podpoře bydlení chce ministr Bartoš vytvořit systém garancí, který má snížit rizika spojená s pronajímáním a motivovat majitele nevyužívaných bytů, aby je začali nabízet k bydlení.

Číst více

Byt v paneláku? Stále dobrá investice.

  • 19. 1. 2024

Nejsou mnohdy vybavené podle moderních trendů a lidé je i v současnosti musí po koupi nákladně rekonstruovat. Přesto je o byty v pražských panelových domech stále zájem.

Číst více